Dado - Italské prémiové krmivo
Rozumná kvalita - rozumná cena.

 

Vítejte na stránkách Italského prémiového krmiva Dado, jenž má za cíl přivést do České republiky krmivo, jenž bude stát rozumné peníze, ale ne za cenu zdraví Vašeho miláčka.

V dnešní době, kdy každý slíbí možné i nemožné je těžké vybrat to správné krmivo pro Vašeho psa. Sliby provází každý výrobek. Slovy mnoha výrobců i prodejců je to jejich tím "NEJ" lhostejno, jestli je to pravda či ne. Mnohdy tak zaplatíte velké peníze za něco, co by klidně mohlo stát o polovinu méně a výrobce by na tom pořád ještě velmi dobře vydělal.

Krmivo není o povrchních slibech o ohromné stravitelnosti (klidně i přes 90%, takovou stravitelnost nemá ani čisté maso), vyváženosti (nacpali jsme pytel levnými odpadními produkty, ale je to "vyvážené"), chutnosti (zajímavá kategorie, když má každý pes jinou chuť. Navíc chuti lze tak hezky pomoct. Nemáme tam maso, proč to obilí pejskovi tak chutná? No, trošku tomu pomůžeme chemií, že? Dnes Vám i piliny dokáže výrobce dochutit tak, že se po nich budete oblizovat až za ušima).

Když je u krmiva na prvním místě kukuřice a přitom za pytel zaplatíte přímo luxusní cenu, je třeba se ptát na kterém poli tak drahá kukuřice asi roste. Nebo jestli Vám někdo netahá peníze z kapes.

Co slibujeme my? Jen to, co můžete sami vidět na složení produktu. Těch marketingových kliček, polopravd až vyložených lží matoucích zákazníky už snad bylo dost....

 

Slibujeme, že...(doporučujeme, aby jste si tento fakt sami ověřovali čtením složení):

 

1) Na prvním místě je vždy maso. Pes je totiž masožravec, nikoliv slepice.

2) Když maso, tak solidní. Kuře - nikoliv levně vykoupená drůbeží směs. Nebo masokostní moučka typu "nevím co to je".

3) V žádném z našich krmiv není pšenice (nejčastější alergen) ani sója.

4) V krmivu nepoužíváme kontroverzní syntetické konzervanty (antioxidanty) BHA, BHT a Ethoxyquin, jenž jsou v podezření z mnoha negativních účinků na zdraví. První dva jsou navíc velmi aromatické a lze je použít jako dochucovadla. Tyto konzervanty (antioxidanty) se většinou do složení nepíší, proto to berte jako čestné prohlážení.

6) Nepoužíváme žádná umělá barviva ani dochucovadla. Nebarvíme ani na "přirozenou" hnědou. Nebudeme lhát zákazníkovi, že granule vypadají jinak, než ve skutečnosti.

7) Krmivo neobsahuje kontroverzní syntetický vitamín K3, který je zakázán pro lidskou spotřebu, ale pro zvířata se široce používá.

8) Krmivo neobsahuje kukuřičný gluten (rostlinný proteinový "posilovák" jenž nahrazuje drahé maso. Je však těžko stravitelný a téměř bez skutečné výživové hodnoty).

9) Neplatíte za více, než v krmivu dostanete (toto ze složení pozná spíše profesionál, vy ostatní to prostě berte jako náš slib).

 

Čestně prohlašujeme, že...:

1) Maso neobsahuje žádné růstové hormony.

2) Nebyly při výrobě použity žádné geneticky modifikované plodiny (GMO).

3) Výrobek nebyl testován na zvířatech, ani nespolupracujeme s firmou, která by takové testy prováděla.

Neslibujeme....:

1) ...že krmivo je ideální a nejlepší (pokud možno ve vesmíru). To by totiž muselo stát tak třikrát tolik. Toto je krmivo pro normální lidi a normální psy. Nehraje si na to co není. Nechť se o tuto roli perou jiní.

2) ....že tyto granule jsou něco více než granule. Je to jídlo, ne zázrak tvořící šťastné pejsky s naprůměrným intelektem, vědecky vypočítanými hovínky a vitalitou až do vysokého stáří (jak to někdo může říct? Dobré jídlo umí pomoct, ale nikdy neošálí genetické předpoklady, životní prostředí a možné nepředvídatelné zdravotní problémy).

Dado - normální krmivo pro normální psy za normální cenu.

Nic víc...

Nic méně...